mKartuzy
Wiadomości

Lepsza komunikacja na terenie gminy Stężyca

Opublikowany: 2011-07-14 15:51 Autor: Wojciech Drewka

Już od 15 lipca na terenie gminy Stężyca zaczną funkcjonować trzy dodatkowe linie komunikacji publicznej. Pomiędzy miejscowościami będą jeździć busy, których rozkład jazdy został też dostosowany do istniejących połączeń autobusowych w większych miejscowościach. Władze Stężycy zapewniają, że rozkład został też dostosowany do potrzeb uczniów dojeżdżających do szkół na terenie powiatu.

Uruchomienie dodatkowych połączeń to efekt kilkumiesięcznych rozmów prowadzonych przez władze gminy z prywatnym przewoźnikiem. Do tej pory mieszkańcy wielu miejscowości mogli liczyć jedynie na własny transport. Teraz do stolicy gminy będzie można dojechać busem.

- Rzeczywiście udało się pozytywnie zakończyć rozmowy i już 15 lipca uruchomione zostaną trzy dodatkowe linie – mówi Ireneusz Stencel, zastępca wójta gminy Stężyca. – Połączenia obejmują teren naszej gminy z wyjątkiem Ostrzyc, do których skierowane zostało połączenie z myślą o młodzieży, która ma możliwość przesiąść się do autobusów Gryfa i dojechać do szkoły.

Na trasy wyjadą kilkunastoosobowe busy, które będą kursowały według poniższych rozkładów jazdy:

FOTO Brak opisu.

FOTO Brak opisu.

FOTO Brak opisu.

Czytaj również


Powyższa wiadomość pochodzi z Expressu Kaszubskiego: link.

Copyright by mKartuzy 2018
g